Zoufalá finanční situace v českém sportu vyhnala triatlon na dosud neprobádané území. Jako první sportovní svaz v Česku se triatlonisté odhodlali k revolučnímu kroku: opouští tradiční systém řízení s volenými funkcionáři a přejímají model známý z firem.

"Chceme být konkurenceschopní. Vytvořili jsme systém, ve kterém jsme ze stanov úplně vymazali instituci výkonného výboru. Místo toho zavádíme model známý z byznysového prostředí. Dozorčí rada vybere generálního ředitele, který si sestaví svůj tým manažerů, kteří povedou asociaci jako firmu a budou zodpovědní za výsledky. Budou to zaplacení profesionálové," řekl HN předseda tritalonového svazu Jaromír Horák, který sám vlastní úspěšnou softwarovou firmu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se