Právě tvrzení, že nemá cenu investovat na důchod 10 let před důchodem je dáno přílišným zjednodušením situace. Graf indexu S&P 500 je na všech možných internetových serverech. Není nic jednoduššího, než se podívat na vývoj za posledních 10 let.

Pak se použije zdánlivě logická úvaha: Nadprůměrné výnosy se dají čekat od akciových trhů. Proto se podívejme na výnosy akcií. Když akcie, tak největší trh. Když největší trh, tak známý index. Protože S&P 500 za 10 let prodělal, proto nebylo možné v minulých 10 letech dosáhnout zajímavých výnosů. Takže i investoři na rozvinutém trhu (v USA) vidí, že investice za 10 let neměla smysl.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se