Hokejisté Montrealu zvítězili ve středečním utkání NHL nad Philadelphií 5:1 a ukončili sérii šesti porážek. Letcům tentokrát nebyl nic platný gól Jaromíra Jágra, který v 11. minutě svou třetí trefou v sezoně otevřel skóre zápasu.

Hosté měli v první třetině výraznou převahu, nedokázali ji však zúročit více než jedním gólem. Tři sekundy před úvodní sirénou se navíc domácím povedlo vyrovnat, když Yannick Weber využil přesilovou hru. Flyers, kteří nastoupili bez zraněného kapitána Chrise Prongera, pak po přestávce zahodili další slibné šance, zatímco Canadiens jim v polovině druhé třetiny během dvou minut zasadili dva gólové údery.

V třetí třetině už hráči Montrealu kralovali, přidali další dvě branky a po pěti porážkách mohli konečně oslavit premiérové vítězství v sezoně na domácím ledě. Přispěli k němu i Jaroslav Špaček a Tomáš Plekanec, kteří si připsali po jedné asistenci.

Hlavní hvězdou zápasu se ale stal útočník Max Pacioretty, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Přitom ještě krátce před utkáním to vypadalo, že kvůli zranění zápěstí nenastoupí. Dalším strůjcem triumfu Canadiens byl brankář Carey Price, který zneškodnil 21 střel a vychytal svou jubilejní stou výhru v NHL.

Na trefu Jágra se podívejte zde:

Hvězdný večer prožil ve středu mladý český útočník Roman Horák, který svým premiérovým gólem v NHL přispěl k výhře Calgary nad Coloradem 4:2. Dvacetiletý rodák z Českých Budějovic a syn bývalého reprezentanta si navíc připsal asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Horák se prosadil ve 14. minutě, když se před brankou dostal k odraženému puku a v pádu bekhendem vyrovnal na 1:1. "Jak se cítím? Dal jsem svůj první gól v NHL. Budu si ho nejspíš pamatovat do konce života. Je to úžasný pocit, zvlášť když jsme vyhráli. Doufám, že brzy přidám další góly," řekl Horák, jenž odehrál šestnáct a půl minuty po boku Jaromea Iginly a Alexe Tanguaye.

Na gól Romana Horáka se podívejte zde:

NHL:
Montreal - Philadelphia 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 33. a 44. Pacioretty (na druhou Plekanec), 20. Weber, 31. A. Kosticyn (Špaček), 56. Cammalleri - 11. Jágr. Střely na branku: 28:22. Diváci: 21.273.

Vancouver - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 29. a 47. Steen, 58. Berglund. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.860.

Calgary - Colorado 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 30. a 60. Bourque, 14. Horák, 24. Stempniak (Horák) - 11. Quincey, 56. Wilson. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.289.