Světovou sérii vyhráli baseballisté St. Louis Cardinals. V rozhodujícím sedmém utkání finále play off MLB porazili v pátek na svém stadionu Texas Rangers 6:2 a získali jedenáctý titul. V Národní lize jsou nejúspěšnějším klubem, více prvenství v soutěži (27) mají celkově na kontě jen New York Yankees.
Naposledy Cardinals v lize triumfovali před pěti lety. Letos se přitom do play off dostali až na poslední chvíli a v šestém finálovém utkání se zachránili až v nastavení.
Sedmý duel rozhodl o vítězi MLB poprvé po devíti letech. Potvrdila se v něm statistika, podle níž se vítěz šestého zápasu finálové série následně raduje i z titulu: z 14 posledních případů se toto pravidlo nevyplnilo jen jednou.
Texasu se tak opět rozplynul sen o zisku prvního triumfu v soutěži. Rangers byli ve finále i loni, tehdy podlehli San Francisku Giants 1:4 na zápasy. V pátek v St. Louis doběhli pro dva body hned v úvodní směně, pak už ale skórovali jen domácí hráči.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit







