Hokejový útočník Jaromír Jágr se dvěma góly v třetí třetině sobotního utkání NHL proti Carolině podílel na výhře Philadelphie 5:1 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Hlavním strůjcem vítězství Letců byl podle zámořských novinářů jeho spoluhráč Claude Giroux, který dal gól a na další tři přihrál.

Společně s Girouxem a Scottem Hartnellem zaznamenala Jágrova formace v zápase dohromady devět bodů. Jágr se poprvé prosadil v první minutě třetí dvacetiminutovky, když svou čtvrtou trefou v sezoně zlomil nerozhodný stav 1:1 a připsal si tak vítězný gól. V 53. minutě pak povedenou bekhendovou kličkou uzavřel skóre zápasu.

Letci se dokázali oklepat po dvou porážkách, při nichž dohromady inkasovali 14 gólů, včetně čtvrteční prohry 8:9 s Winnipegem. Ztracené sebevědomí nalezl především brankář Ilja Bryzgalov, jenž si připsal 24 zákroků, přičemž 17 z nich předvedl během úvodních čtyřicet minut utkání, po nichž byl stav 1:1.

Dvěma góly se v sobotu blýskl také Radim Vrbata a jeho Phoenix udolal Los Angeles 3:2 v prodloužení. Vrbata, jenž se trefil po sedmizápasovém půstu, navíc v páté minutě nastaveného času přihrál na vítězný gól Daymondu Langkowovi a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Naopak černý večer prožila dvojice českých gólmanů v dresu Washingtonu Tomáš Vokoun a Michal Neuvirth. V souboji s Vancouverem se podělili o sedm inkasovaných gólů a Capitals prohráli na ledě Canucks 4:7.

Nejproduktivnějším Čechem stále Michálek

Vokoun odchytal úvodních dvacet minut, ale poté, co ze 17 střel pustil tři góly, poslal trenér Bruce Boudreau po přestávce do branky uzdraveného Michala Neuvirtha. Ten začal dobře a i díky němu Capitals smazali ztrátu z 1:3 na 3:3.

Nakonec v druhé třetině Neuvirth inkasoval jeden gól a do třetí části šli Capitals za nadějného stavu 4:4. V závěrečné třetině však domácí Canucks třemi góly rozhodli o svém vítězství, přičemž rozhodující byla 47. minuta, v níž Neuvirth kapituloval dvakrát v rozmezí 34 sekund.

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL uhájil Milan Michálek z Ottawy, který v souboji s New Yorkem Rangers zaznamenal gól a asistenci a nakonec povedeným nájezdem v penaltovém rozstřelu rozhodl o výhře Senators 5:4.