Na domácí půdě v minulém kole si Neapol při remíze s Bayernem mohla stěžovat na rozhodčí, tentokrát byl německý celek hlavně v první půli jasně lepší. Domácí útočník Mário Gomez za 25 minut zkompletoval hattrick a zařídil Bayernu vedení 3:0. To dokázali hosté v druhé části zápasu zkorigovat.

Gómez má v této sezóně vynikající formu, v lize nasázel už 12 gólů. Jeho první gól byl jubilejní, mnichovský tým jako čtvrtý klub v historii dosáhl v Lize mistrů na metu 250 branek.

Z českých hráčů byl nejvíce vidět Ondřej Čelůstka z Trabzonsporu, kterému proti CSKA Moskva v nastavení zkazila radost z druhého zásahu v soutěži tyč. Utkání tak skončilo 0:0.

Real Madrid udržel stoprocentní bilanci, v základní skupině Ligy mistrů vyhrál i po čtvrté. Výhru 2:0 v Lyonu zařídil Cristiano Ronaldo.

Postup měla ve svých rukou také Benfica Lisabon, které stačilo na domácím stadionu porazit Basilej. Favorit začal svižně a už po čtyřech minutách slavil díky krásné střele Rodriga, ale švýcarský celek znovu ukázal, že na hřištích soupeřů umí překvapit a po remíze 3:3 na půdě Manchesteru United dokázal uzmout bod i Benfice. V 64. minutě vyrovnal Huggel a radovat se mohl i Radoslav Kováč, který opět zůstal na lavičce.

Na portugalský tým se dotáhl Manchester United. "Rudí ďáblové" proti outsiderovi Otelulu Galati odčinili předešlou domácí remízu s Basilejí, i když ani tentokrát nijak nezářili. Valencia sice v osmé minutě otevřel skóre, ale definitivního uklidnění se domácí dočkali až tři minuty před koncem, kdy se prosadil Rooney a navázal na dvě trefy z prvního souboje v Rumunsku.

Své šance výrazně posílil Manchester City, který vyhrál 3:0 na půdě Villarrealu. Hosté sice v evropských pohárech v minulých pěti utkáních mimo ostrovy nevyhráli, ale dnes si triumf zajistili už během první půle. Dvěma góly se blýskl Touré a miliardářský klub se posunul na druhé místo.

Lille s českým bekem Davidem Rozehnalem v sestavě i podruhé podlehlo Interu Milán. Francouzský tým vyhrál v Itálii tři ze čtyř předchozích zápasů, ale na San Siru stejně jako v úvodním duelu doma selhal hned v úvodu. Pojistku milánskému triumfu dal v druhé půli Milito a Inter si upevnil vedení v tabulce, i když v závěru snížil De Melo.

Skupina A:

Bayern Mnichov - Neapol 3:2 (3:1) Branky: 17., 23. a 42. Gómez - 45. a 79. Fernández. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 77. Badstuber - 70. Zuniga.

Villarreal - Manchester City 0:3 (0:2) Branky: 30. a 71. Touré, 45.+3 Balotelli z pen. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

1. Bayern Mnichov 4 3 1 0 8:3 10

2. Manchester City 4 2 1 1 6:4 7

3. Neapol 4 1 2 1 6:5 5

4. Villarreal 4 0 0 4 1:9 0

Skupina B:

Trabzonspor - CSKA Moskva 0:0 Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 74. Doumbia (CSKA).

Inter Milán - Lille 2:1 (1:0) Branky: 18. Samuel, 65. Milito - 84. De Melo. Rozhodčí: Stark (Něm.).

1. Inter Milán 4 3 0 1 6:4 9

2. CSKA Moskva 4 1 2 1 7:5 5

3. Trabzonspor 4 1 2 1 2:4 5

4. Lille 4 0 2 2 4:6 2

Skupina C:

Manchester United - Otelul Galati 2:0 (1:0) Branky: 8. Valencia, 87. Rooney. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).

Benfica Lisabon - Basilej 1:1 (1:0) Branky: 4. Rodrigo - 64. Huggel. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

1. Manchester United 4 2 2 0 8:4 8

2. Benfica Lisabon 4 2 2 0 5:2 8

3. Basilej 4 1 2 1 6:7 5

4. Otelul Galati 4 0 0 4 1:7 0

Skupina D:

Ajax Amsterodam - Dinamo Záhřeb 4:0 (2:0) Branky: 20. Van der Wiel, 25. Sulejmani, 65. De Jong, 90. Lodeiro. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Lyon - Real Madrid 0:2 (0:1) Branky: 24. a 69. z pen. Ronaldo. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

1. Real Madrid 4 4 0 0 10:0 12

2. Ajax Amsterodam 4 2 1 1 6:3 7

3. Lyon 4 1 1 2 2:6 4

4. Dinamo Záhřeb 4 0 0 4 0:9 0