Zatímco ruský kapitán Šamil Tarpiščev označil vítězství českých tenistek ve finále Fed Cupu za dílo Petry Kvitové a nesehranosti domácího páru ve čtyřhře, jeho český protějšek Petr Pála viděl za moskevským úspěchem dílo celého týmu. Všechny hráčky ostatně vpadly do místnosti pro tiskové konference s nadšeným popěvkem: "My tu mísu stejně vyhrály!"

"Na českém vítězství má hlavní zásluhu Kvitová. Má děvčata hrála dobře, ale ve čtyřhře se projevila nesehranost," řekl Tarpiščev. "Kapitán rozhodoval správně, ale zklamaly jsme ho. Dělaly jsme, co jsme mohly, hrály na sto procent, bojovaly, ale český tým byl velice silný a český pár nám dnes nedal šanci," připustila Jelena Vesninová, spoluhráčka Marie Kirilenkové ze závěrečné čtyřhry.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se