První klání Presidents Cupu, v němž proti sobě nastupují týmy USA a zbytku světa bez Evropanů, se odehrálo v roce 1994, tedy před sedmnácti lety. Bilance předchozích osmi ročníků poměrně jednoznačně vyznívá pro americké golfisty.
Vyhráli šest z osmi duelů, jeden skončil nerozhodně a pouze jednou odešli poraženi. V roce 1998. Světový výběr tehdy triumfoval v Melbourne na hřišti Royal Melbourne. Na stejném hřišti, na jakém se hraje i letos. Tehdejší prohra 11,5:20,5 je dosud nejkrutější porážkou amerického výběru v jakékoliv týmové soutěži.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





