První klání Presidents Cupu, v němž proti sobě nastupují týmy USA a zbytku světa bez Evropanů, se odehrálo v roce 1994, tedy před sedmnácti lety. Bilance předchozích osmi ročníků poměrně jednoznačně vyznívá pro americké golfisty.

Vyhráli šest z osmi duelů, jeden skončil nerozhodně a pouze jednou odešli poraženi. V roce 1998. Světový výběr tehdy triumfoval v Melbourne na hřišti Royal Melbourne. Na stejném hřišti, na jakém se hraje i letos. Tehdejší prohra 11,5:20,5 je dosud nejkrutější porážkou amerického výběru v jakékoliv týmové soutěži.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se