Jediným českým hokejistou, který si v nočních zápasech NHL polepšil v kanadském bodování, je útočník Jiří Hudler. Ten asistoval u prvního gólu Detroitu, jenž zvítězil v Anaheimu 4:2. Poté, co se po jeho zblokované střele dostal k puku Henrik Zetterberg, oklamal kličkou obránce a bekhendem zavěsil.

Stuart rozhodl

Hrdinou večera se stal útočník Brad Stuart, který vstřelil dva góly. V 28. minutě nejprve zvýšil vedení Red Wings už na 3:0 a poté, co Kačeři snížili na rozdíl jediného gólu, zpečetil vítězství v poslední minutě při power-play střelou do prázdné branky. Do té poslal kotouč z obranného pásma odrazem o mantinel.

Detroit v té době hrál už podruhé během posledních pěti minut třetí třetiny v oslabení a teprve čtvrtý gól hostující hokejisty uklidnil. "Ten puk jel po ledě strašně dlouho. Nebyl jsem si jistý, jestli skončí v brance. Ale nakonec tam doklouzal a mohli jsme si definitivně oddechnout," prohlásil Stuart.

Detroit vyhrál šestý z posledních osmi zápasů. Nezastavil jej ani výpadek elektrického proudu, jenž nastal kvůli bouřce v 7. minutě první třetiny a zápas musel být na 27 minut přerušen. Opakovala se tak situace ze čtvrtečního zápasu s Los Angeles, který byl z podobných důvodů přerušen na 15 minut a Kačeři ho nakonec prohráli 3:5.

Marleau jede

Velký zápas sehrál v neděli útočník Patrick Marleau, který svým čtvrtým hattrickem v NHL zařídil výhru San Jose 4:1 v Coloradu. Žraloci se po třetí výhře za sebou posunuli na první místo Pacifické divize.

Marleau během posledních třinácti zápasů nasbíral 17 bodů za devět gólů a osm asistencí a zejména díky němu San Jose vyhrálo dva zápasy za sebou na hřištích soupeřů.

"Hraje skvěle. Je produktivní každý rok, ale k tomu přidává ještě věci navíc, které nejsou tak vidět - například vyhrává souboje u mantinelu atd. Dnes byl za své výkony odměněn a mám takový pocit, že jeho střelecká chuť teď ještě vzroste," prohlásil obránce Marc-Edouard Vlasic, který Marleauovi na všechny tři góly přihrál.

Pozici nejproduktivnějšího hráče NHL si dvěma vstřelenými góly upevnil Phil Kessel, jeho Toronto však prohrálo s Carolinou 2:3. Hurricanes tak ukončili sérii tří porážek a připsali si teprve druhé vítězství z posledních devíti zápasů.

Carolina - Toronto 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 20. Harrison, 28. J. Jokinen, 54. Skinner - 45. a 60. Kessel. Střely na branku: 41:25. Diváci: 13 187.

Vancouver - Ottawa 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 23. H. Sedin, 63. Higgins - 44. Greening. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18 890.

Anaheim - Detroit 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 32. S. Koivu, 37. Selänne - 28. a 60. Stuart, 2. Zetterberg (Hudler), 21. Franzén. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17 229.

Colorado - San Jose 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 8. Duchene - 13., 28. a 60. Marleau, 37. Pavelski. Střely na branku: 37:18. Diváci: 15 013.