Pět set utkání v NHL a v tom posledním výhra a ještě k tomu dva body za gól a nahrávku - to je sumář českého útočníka Aleše Hemského. Ten pomohl Edmontonu k výhře 6:2 v Nashvillu. Na razantním nástupu, při němž třemi góly během sedmi minut srazil Edmonton soupeře na kolena, se podílel i Hemský, který si najel před brankáře Pekku Rinneho a s přehledem dal na 2:0.

První bod v sezoně pro Šmída

V dalším průběhu si Hemský připsal v přesilové hře přihrávku u gólu Jeffa Petryho, zbývající čtyři trefy si rovnoměrně po dvou rozdělili Shawn Horcoff a Jordan Eberle, kterému u druhé branky asistoval Ladislav Šmíd. Český obránce v této sezoně poprvé bodoval, v předcházejících dvaceti utkáních vyšel naprázdno.

Oilers tak výhrou opět potvrdili, jak nevyrovnaným týmem jsou. Včera prohráli v Dallasu 1:4, předtím v sobotu rozdrtili Chicago 9:2. "Nesmí se zapomínat, že máme velmi mladé mužstvo," podotkl trenér Edmontonu Tom Renney.

Podívejte se gól Aleše Hemského

"Nevyrovnanost výkonů je ale problém pro trenéra. Musíme se ztotožnit s určitou úrovní hry a musíme být taky každý večer odhodlaní makat naplno a nepodceňovat ani maličkosti. Pokud to budeme dodržovat, budeme úspěšní. Ale máme ještě tendenci hrát na krásu. A za to se v NHL body neudělují. Musíme hrát jednoduše, zvláště v zápasech venku," dodal kouč Oilers.

Sobotka třetí hvězdou zápasu

Gólem přispěl k vývoji utkání i Vladimír Sobotka, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Čtyřiadvacetiletý útočník pomohl St. Louis střelou z levého kruhu vyrovnat v zápase s Los Angeles na 2:2, ale vítězství si nakonec odvezli hosté. "Vyrovnávací gól tým vzpružil, ale když dáte v zápase jen dvě branky, je těžké pomýšlet na výhru. Pohybujete se na hraně, a i když jsme většinu zápasu byli na správně straně, nedotáhli jsme to. Na vině je druhá třetina, ve které jsme nevyužili žádnou z mnoha šancí," řekl trenér St. Louis Ken Hitchock.

Podívejte se na gól Vladimíra Sobotky

Úspěšný den hostujících týmů podtrhli hokejisté Toronta, kteří deklasovali Tampu Bay na jejím ledě 7:1. Základ vítězství položili hráči Maple Leafs v závěru první třetiny, kdy dvěma góly v přesilových hrách odskočili soupeři na 3:1. Ve druhé části přidali hosté jeden gól a konečný výsledek pak zvýraznili třemi zásahy v závěrečné části.

Tampa Bay - Toronto 1:7 (1:3, 0:1, 0:3)
Branky: 9. Lecavalier - 20. a 44. Bozak, 1. MacArthur, 18. Connolly, 38. Colborne, 45. Lupul, 55. Crabb. Střely na branku: 28:26.

St. Louis - Los Angeles 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Steen, 52. Sobotka - 28. Kopitar, 45. M. Richards, 55. Mitchell. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18 178.

Nashville - Edmonton 2:6 (0:3, 0:0, 2:3)
Branky: 52. Tootoo, 60. Blum - 10. a 56. Horcoff, 16. a 45. Eberle, 12. Hemský, 53. Petry (Hemský). Střely na branku: 32:32. Diváci: 16 838.