Hokejový útočník Milan Michálek ukázal proč má po dvou týdnech hlasování fanoušků o sestavě pro Utkání hvězd NHL už 190 670 hlasů, což ho mezi útočníky řadí na páté místo (Jaromír Jágr z Philadelphie je devátý s 126 250 hlasy), když dvakrát překonal krajana Ondřeje Pavelce v brance Winnipegu a přispěl k vítězství Ottawy 6:4. Český kanonýr tak přerušil sérii tří zápasů bez bodu a byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Michálek je třetí mezi střelci v NHL

Michálek v 16. minutě otevřel skóre zápasu, když se protáhl mezi obránci Jets, najel až před Pavelce a zblízka jej překonal hbitou ranou zápěstím. Podruhé se prosadil v poslední minutě druhé třetiny šikovnou tečí, která znamenala vedení Senators 3:2.

První Michálkův gól

Trenér Paul MacLean mohl být s pátou výhrou v posledních sedmi utkáních, ale nepotěšila ho zranění obránce Filipa Kuba a ruského útočníka Nikity Filatova, kteří odstoupili už v první třetině. Kuba má blíže nespecifikované zranění v horní části těla, Filatov má zlomený nos.

Druhý Michálkův gól

Vedle Michálka, jenž je s 14 góly třetí v tabulce střelců celé NHL, se v úterý prosadil také nejproduktivnější český hráč v lize Tomáš Fleischmann, jenž gólem pomohl Floridě k výhře 3:1 na stadionu Caroliny, za kterou po jednom vynechaném utkání znovu nastoupil obránce Tomáš Kaberle.

Vokoun asistoval u gólu

První zápas nevyšel ani dalšímu nováčkovi mezi trenéry Dalu Hunterovi. Nástupce Bruce Boudreaua na lavičce Washingtonu se musel vyrovnat s těsnou porážkou 1:2 se St. Louis, kterou neodvrátilo ani 28 zákroků Tomáše Vokouna.

Český gólman si dokonce připsal asistenci u vedoucího gólu, který v 11. minutě vstřelil Nicklas Bäckström. V 16. minutě ale vyrovnal T. J. Oshie a v 29. minutě rozhodl o výhře Blues Matt D'Agostini, který využil toho, že se Vokoun po předchozí střele dostal mimo brankoviště, a zasunul puk do prázdné branky. Capitals prohráli posedmé z posledních devíti utkání. Soupeř měl jasně navrch, což dokazuje i poměr střel 30:19 ve prospěch Blues.

Formu potvrdil Radim Vrbata, jenž se už dvanáctým gólem v sezoně gólem a asistencí zasloužil o výhru Phoenixu 4:1 v Chicagu. Vrbata tak bodoval v pátém z posledních šesti zápasů a s 21 body se vyhoupl už na druhé místo v produktivitě českých hokejistů.

Vrbatův gól

Poprvé od návratu Sidneyho Crosbyho do sestavy prohráli hokejisté Pittsburghu v Madison Square Garden 3:4 s New York Rangers.

Buffalo - NY Islanders 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 42. Hecht - 7. Moulson, 50. Rolston. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.690.

Washington - St. Louis 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 11. Bäckström (Vokoun) - 16. Oshie, 29. D'Agostini. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 19:30. Diváci: 18.506.

Carolina - Florida 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 32. Skinner - 57. a 60. Matthias, 31. Fleischmann. Střely na branku: 27:21. Diváci: 13.065.

Winnipeg - Ottawa 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)
Branky: 42. a 43. E. Kane, 28. Wheeler, 36. Burmistrov - 16. a 40. M. Michálek, 36. a 54. Z. Smith, 50. Spezza, 59. Foligno. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 33 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,8 procenta. Střely na branku: 43:34. Diváci: 15.004.

Chicago - Phoenix 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 60. Sharp - 16. Langkow, 30. Doan, 42. Vrbata, 46. Whitney (Hanzal, Vrbata). Střely na branku: 25:24. Diváci: 21.183.

Calgary - Nashville 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 19. D. Smith. Střely na branku: 29:26. Diváci: 19.289.

NY Rangers - Pittsburgh 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
Branky: 29. Callahan, 35. Mitchell, 36. B. Richards, 39. Gáborík - 18. Neal, 40. Malkin, 44. Dupuis. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.200.

Vancouver - Columbus 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 4. D. Sedin, 18. Booth, 46. Kesler, 60. Burrows - 45. Pahlsson. Střely na branku: 34:48. Diváci: 18.890.