Roman Horák si v nedělním utkání NHL připsal svou sedmou gólovou asistenci v sezoně, jeho Calgary však prohrálo na ledě Vancouveru vysoko 1:5.

Hostující Flames po přihrávce českého útočníka a trefě Alexe Tanguaye vedli od 19. minuty 1:0, v dalších čtyřiceti minutách však nedokázali odolat mocnému tlaku domácích Canucks, kteří soupeře ve druhé a třetí třetině přestříleli v poměru 26:9.

Poprvé po třech týdnech nastoupil do branky Vancouveru od začátku utkání Roberto Luongo a zneškodnil 21 z 22 střel. Spravil si tak chuť poté, co při čtvrteční prohře 5:6 s Nashvillem nahradil po první třetině Coreyho Schneidera a inkasoval tři góly z 15 střel. "Když člověk poctivě dře v tréninku, ani mu pak nepřijde, že tři týdny pořádně nechytal v zápase," řekl Luongo.

Při Tanguayově gólu ale neměl čisté svědomí, kapituloval totiž po střele zpoza branky. "Na začátku zápasu jsem měl několik dobrých zákroků, díky nimž jsem získal sebevědomí. Pořád nechápu, jak pak padl ten gól, ale jsem rád, že byl nakonec jediný," dodal brankář Vancouveru.

Podívejte se na gól, u něhož Horák asistoval

Po sedmi zápasech skončila vítězná série Detroitu, který prohrál 2:4 s Coloradem. Hvězdou Avalanche, kteří vyhráli potřetí za sebou, se stal Ryan O'Reilly, jenž vstřelil dva góly.

Dvacetiletý útočník nasbíral v posledních třech zápasech sedm bodů za čtyři góly a tři asistence a s 21 body je nejproduktivnějším hráčem týmu, jemuž s kapitánským céčkem šéfuje Milan Hejduk. "Nepamatuji si, že bych někdy zaznamenal tolik bodů za sebou," svěřil se O'Reilly. "Všechno je to ale zásluha mých spoluhráčů. To hlavně díky nim je pro mě hokej poslední dobou velká zábava," dodal.

Colorado - Detroit 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 21. a 60. O'Reilly, 23. Stastny, 50. Galiardi - 16. Franzén, 46. Cleary. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17.014.

Vancouver - Calgary 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky: 26. Bieksa, 40. Higgins, 41. Booth, 42. Hansen, 46. D. Sedin - 19. Tanguay (Horák). Střely na branku: 36:22. Diváci: 18.890.

Anaheim - Minnesota 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky: 6. Getzlaf, 10. S. Koivu, 51. Fowler - 20. Heatley, 36. Wellman, 36. Bouchard, 55. Johnson, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 27:36. Diváci: 14.002.