Český hokejový útočník Michael Frolík se ve středečním utkání NHL jedním gólem podílel na výhře Chicaga v Minnesotě 4:3 po nájezdech. Kladenský rodák svým pátým gólem v sezoně zvyšoval ve 31. minutě vedení Blackhawks na 2:0, když trefou do odkryté branky zakončil rychlý protiútok.

Domácím Divočákům se však ještě ve druhé třetině podařilo manko smazat, stejně tak dokázali ve třetí části odpovědět na další gól Chicaga a souboj dvou nejlepších týmů Západní konference tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich hosté vyhráli 2:0, když se trefili Jonathan Toews a Patrick Kane, zatímco v dresu Minnesoty neuspěli Matt Cullen ani Dany Heatley.

Chicago tak vyhrálo jedenáctý z dvanácti zápasů, v nichž vstřelilo první gól. "Za stavu 2:0 jsme měli utkání pod kontrolou, jenže když soupeř snížil, všechno se změnilo. Domácí se vrátili zpět do utkání a začali je hnát fanoušci. Jsem moc rád, že jsme nakonec našli cestu k vítězství," poznamenal trenér Blackhawks Joel Quenneville.

Spokojený ale po utkání byl i jeho protějšek Mike Yeo, třebaže jeho tým po předchozích sedmi výhrách v řadě prohrál podruhé za sebou. "Mrzí mě, že jsme nezískali dva body, ale i tak to beru, jako bychom vyhráli. Dokázali jsme se dostat z potíží a spousta věcí na naší hře se mi dnes líbila," prohlásil Yeo. Jeho tým podporovalo v hale 19.254 fanoušků, což je největší návštěva Minnesoty v sezoně a šestá nejvyšší v historii klubu.

Popáté v letošním ročníku NHL se ve středu trefil také další český útočník Martin Hanzal, v duelu s Anaheimem byl však jediným střelcem Phoenixu a Kojoti nakonec prohráli 1:4. Kačeři si tak připsali teprve druhé vítězství ze šesti zápasů pod vedením nového trenéra Brucea Boudreaua.

Sedmnácté vítězství z posledních dvaceti zápasů zaznamenali obhájci Stanleyova poháru z Bostonu, kteří i bez kapitána Zdena Cháry zvítězili 5:2 v Ottawě. Bruins jen potvrdili, že se jim proti Senators daří: vyhráli šestý vzájemný zápas v řadě a posedmé za sebou uspěli na soupeřově ledě, kde neprohráli už dva a půl roku.

Hlavním strůjcem vítězství se stal brankář Tim Thomas, který zneškodnil 47 střel a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Bruins rozhodli o svém úspěchu v úvodu třetí třetiny, kdy dvěma góly v rozmezí 56 sekund zvýšili své vedení na 4:1.

Výsledky NHL

Ottawa - Boston 2:5 (0:1, 1:1, 1:3) Branky: 25. Alfredsson, 56. Spezza - 46. a 59. Paille, 13. Peverley, 34. Kelly, 45. Bergeron. Střely na branku: 49:29. Diváci: 18.088.

Anaheim - Phoenix 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) Branky: 22. a 39. Hagman, 16. Pelley, 44. Palmieri - 28. Hanzal. Střely na branku: 28:20. Diváci: 13.428.

Minnesota - Chicago 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0) Branky: 34. Brodziak, 36. Cullen, 55. M. Koivu - 47. a rozh. nájezd Toews, 30. Marián Hossa, 31. Frolík. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.254.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 32 20 4 8 83:70 44

2. Vancouver 30 18 2 10 98:73 38

3. Edmonton 30 14 3 13 83:80 31

4. Calgary 30 14 2 14 74:82 30

5. Colorado 31 14 1 16 82:94 29