Wimbledonská vítězka Petra Kvitová byla vyhlášena Sportovcem roku 2011. Stala se vůbec první tenistkou v historii, která anketu Klubu sportovních novinářů České republiky vyhrála. Na vyhlášení v Praze ji potěšilo i vyhlášení nejlepších kolektivů - v nich triumfovaly za vítězství ve Fed Cupu tenisové reprezentantky před fotbalisty Plzně a hokejovými reprezentanty.
Druhá tenistka světového žebříčku si po předánní trofeje dodechla. "Doufám, že se nepřeřeknu," konstatovala s úsměvem a nejdříve poděkovala všem od trenérů přes manažera, přítele až po rodiče. "Jsem moc ráda, že v tak velké konkurenci mohu mít korunu pro nejlepšího sportovce zrovna já. Děkuji všem," řekla dvacetiletá vítězka, která prožila životní sezonu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








