Český hokejista Jaromír Jágr se podílel ve středečním utkání NHL gólem a asistencí na vítězství Philadelphie 4:1 v Dallasu.

Devětatřicetiletý útočník se zároveň v historické tabulce střelců NHL osamostatnil na jedenácté pozici, kterou před utkáním sdílel s Brandanem Shanahanem. Kladenský rodák a nejproduktivnější Evropan soutěže má nyní svém kontě 657 branek a ztrácí na desátého Luca Robitaillea jedenáct tref.

Jágr byl po zápase vyhlášen druhou hvězdou utkání, lepší byl pouze Claude Giroux. Kanadský hráč, jenž vynechal předchozí čtyři zápasy kvůli otřesu mozku, figuroval u všech branek týmu, když jednu dal a na zbylé tři přihrál. Giroux se díky produktivnímu večeru vrátil do čela kanadského bodování soutěže.

"Byl nadšený, že zase může hrát. Bylo to na něm vidět. Od prvního střídaní měl v sobě spoustu energie," uvedl Jágr na adresu Girouxe, jenž mu dělá centra.

Flyers v utkání inkasovali už v úvodní minutě, ale ještě do přestávky dvěma góly otočili. U vyrovnávací branky si připsal asistenci Jágr, jehož střelu z mezikruží dorazil Giroux. V prostředním dějství český útočník zvyšoval na 3:1, kdy zavezl puk do útočného pásma, vyměnil si ho s Girouxem a akci zakončil střelou pod horní tyčku.

Flyers v utkání inkasovali už v úvodní minutě, ale ještě do přestávky dvěma góly skóre otočili. U vyrovnávací branky si připsal asistenci Jágr, jehož střelu z mezikruží dorazil Giroux. V prostředním dějství český útočník zvýšil na 3:1, poté co v početní převaze zavezl do útočného pásma puk, vyměnil si ho s Girouxem a akci zakončil střelou pod horní tyčku.

"Jágr během kariéry udělal hodně bodů v přesilovkách, a když se dá dohromady s tak talentovaným hráčem, jako je Giroux, to se chyby nevyplatí. Několikrát jsme si špatně pokryli prostor a šikovní hokejisté jsou schopni toho využít a najít si cestu ke skórování," komentoval souhru obou hráčů kapitán Dallasu Brenden Morrow.

Český útočník Jiří Tlustý zvyšoval v průběhu druhé třetiny náskok Caroliny v zápase s Phoenixem na 3:1, ale Hurricanes nakonec podlehli soupeři 3:4. K obratu Coyotes přispěl prvním gólem v sezoně i obránce Rostislav Klesla, který si při útočném výpadu týmu najel mezi kruhy a skóroval.

NHL:

Carolina - Phoenix 3:4 (1:1, 2:1, 0:2) Branky: 10. T. Ruutu, 26. Nödl (Špaček), 33. Tlustý - 3. Ray Whitney (Hanzal), 34. O'Reilly, 45. Klesla, 51. Korpikoski. Střely na branku: 37:19. Diváci: 15.848.

Chicago - Montreal 5:1 (0:0, 2:1, 3:0) Branky: 32. Brunette, 32. Sharp, 51. Stalberg, 59. Toews, 60. Bickell - 26. A. Kosticyn (Plekanec). Střely na branku: 28:21. Diváci: 22.081.

Dallas - Philadelphia 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) Branky: 1. Ryder - 9. C. Giroux (Jágr), 12. Simmonds, 28. Jágr, 46. Meszároš. Střely na branku: 31:30. Diváci: 15.061.

Colorado - St. Louis 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) Branky: 4. P. Stastny, 6. McLeod (Hejda), 35. McClement - 24. Backes, 30. Ch. Stewart. Střely na branku: 22:39. Diváci: 15.421.

Vancouver - Detroit 4:2 (3:1, 0:1, 1:0) Branky: 10. Higgins, 10. Hodgson, 16. Burrows, 44. Edler - 14. Bertuzzi, 37. D. Miller. Střely na branku: 25:40. Diváci: 18.890.

San Jose - Tampa Bay 7:2 (5:1, 0:0, 2:1) Branky: 14. a 15. Couture, 4. Ferriero, 5. Pavelski, 7. Desjardins, 42. Burns, 53. Marleau - 16. Moore, 48. St. Louis. Střely na branku: 43:24. Diváci: 17.562.