Hřebíkova deka

Na jaře 2002 odvolal tehdejší šéf Sparty Vlastimil Košťál Jaroslava Hřebíka jen dva dny před derby se Slavií. Svůj krok po podzimním úspěšném tažení Hřebíkova mužstva v Lize mistrů zdůvodnil mj. i tím, že bylo potřeba, aby z mužstva spadla ta „Hřebíkova deka“, která mužstvo tížila.

Košťálova slova odkazují k tomu, že Hřebík přestal zvládat kabinu, v níž vládla nervózní a napjatá atmosféra. Právě to, že nedokáže vyjít s hráči a oporami týmu, se Hřebíkovi nejčastěji vytýká. Situace se opakovala i při jeho druhém sparťanském angažmá, v roce 2005, kdy se nepohodl s Karlem Poborským a ten po kritice kouče musel předčasně odejít.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se