Hřebíkova deka
Na jaře 2002 odvolal tehdejší šéf Sparty Vlastimil Košťál Jaroslava Hřebíka jen dva dny před derby se Slavií. Svůj krok po podzimním úspěšném tažení Hřebíkova mužstva v Lize mistrů zdůvodnil mj. i tím, že bylo potřeba, aby z mužstva spadla ta „Hřebíkova deka“, která mužstvo tížila.
Košťálova slova odkazují k tomu, že Hřebík přestal zvládat kabinu, v níž vládla nervózní a napjatá atmosféra. Právě to, že nedokáže vyjít s hráči a oporami týmu, se Hřebíkovi nejčastěji vytýká. Situace se opakovala i při jeho druhém sparťanském angažmá, v roce 2005, kdy se nepohodl s Karlem Poborským a ten po kritice kouče musel předčasně odejít.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





