Jednadvacetiletá Kvitová vyhrála suverénně, hlas jí dalo všech 176 tipujících a stejně bezkonkurenčně se stala i Hráčkou roku. Překazila Berdychovi útok na zisk šestého "kanára", čímž by se v počtu prvenství vyrovnal Jiřímu Novákovi.

"Je to největší česká tenisová anketa, takže jsem ráda, že jsem vyhrála," řekla Kvitová ČTK. "Už loni se mě ptali, kdy konečně porazím Tomáše (Berdycha), jestli budu na jeho trůn útočit. Říkala jsem, že se o to pokusím, a je to tady!" smála se letošní vítězka Wimbledonu, Turnaje mistryň, dalších čtyř turnajů a Fed Cupu.

Kvitová po životní sezoně sbírá jedno ocenění za druhým. Před Sportovcem roku ČR a Zlatým kanárem se stala hráčkou roku tenisové asociace WTA a titul nejlepší tenistky získala také od Mezinárodní tenisové federace ITF. Navíc je v užších nominacích organizace Laureus na tzv. "sportovní Oscary" v kategoriích pro nejlepší sportovkyni roku a také za průlom roku. "Je to pro mě docela zvláštní. Jsem zvyklá vyhrávat trofeje na dvorci, ale ankety jsou úplně úplně jiného," řekla.

Kvitová je teprve druhou ženou, která Zlatého kanára získala. Před ní to dokázala pouze Jana Novotná, čtyřnásobná držitelka ceny z let 1994-1996 a 1998.

Sedmý hráč světa Berdych vyhrál v anketě vyhlašované časopisem Tenis ve spolupráci s Českým tenisovým svazem jasně kategorii Hráč roku.

Týmem roku se stal jednoznačně vítězný fedcupový výběr vedený kapitánem Petrem Pálou. Členka družstva Květa Peschkeová obhájila pozici deblistky a párem roku se staly vítězky Roland Garros Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.

Kategorii postup na žebříčku ATP vyhrál Lukáš Rosol a mezi ženami v pořadí WTA Petra Cetkovská. Talenty roku jsou Patrik Rikl a Barbora Krejčíková. Na pozici nejlepšího tenisty na vozíčku se po roční pauze vrátil Miroslav Brychta.