Petra Kvitová a Tomáš Berdych vkročili do nového roku výborně - zahrají si finále tradičního Hopmanova poháru v australském Perthu. Vítěznou jízdu skupinou završili s Dánskem, když nejdříve wimbledonská vítězka Kvitová porazila světovou jedničku Caroline Wozniackou 7:6, 3:6, 6:4 a po ní Berdych splnil roli favrita proti Nielsenovi a zvítězil 6:1, 6:3. Čeští tenisté si zahrají finále této soutěže po 18 letech, kde je v sobotu čeká Francie.

"Vyšla nám taktika, kterou Tomáš stanovil. Vyhrát obě dvouhry, což se nám tady daří na sto procent a je skvělé, že si zahrajeme finále," řekla Kvitová. Český pár ve skupině vedl 2:0 po dvouhrách i nad Bulharskem a Američany.

V prvním setu se dvě nejlepší tenistky světa přetahovaly o každý bod. Nakonec byla šťastnější česká tenisová "lvice", která vyhrála v tie-breaku. Ve druhé sadě se dokázala Dánka s polskými kořeny vzchopit a zvítězila 6:3.

I třetí sada drásala nervy slabším povahám. Kvitová těžila z rychlého vedení 3:0, které se snažila bojující světová jednička zvrátit. Marně. Kvitová mohla radostně zvednout ruce nad hlavu. Petra Kvitová v Austrálii ukázala, kdo je v současné době nejlepší tenistkou planety.

Kvitová: Byl to skvělý zápas

Zápas Kvitová dokázala ukončit při svém podání. Po dvou hodinách a dvaceti minutách využila druhý mečbol, při kterém zahrála vítězný forhend. "Byl to skvělý zápas od obou a jsem ráda, že jsem nakonec vyhrála. Byl to malý test, jak jsme na tom na začátku sezony a byl to velice těsný zápas," řekla Kvitová.

Wozniackou porazila podruhé za sebou. Na konci minulé sezony to dokázala i ve skupině Turnaje mistryň v Istanbulu, v kterém triumfovala.

Berdych jasně vládl na kurtu do stavu 6:1 a 5:1, pak se dánský soupeř vzepřel a vyhrál dvě hry - víc už mu ale Berdych nepovolil a na českém vítězství a postupu do finále už nic nemohla zeměnit ani závěrečná smíšená čtyřhra, takže se oba týmy dohodly, že se už hrát nebude.

Berdych: Těším se na finále

V sobotu čeká český pár francouzská dvojice Marion Bartoliová a Richard Gasquet, která porazila ve skupině Austrálii, Čínu i Španělsko.

"Ve finále nás čeká těžký zápas. Těším se na něj a věřím, že to s Petrou dáme dohromady a ještě jednou vyhrajeme," řekl Berdych, kterého ve finále čeká Gasquet, s nímž si v Perthu na začátku týdne zatrénoval. Kvitová bude hrát o první bod proti Bartoliové, která je ve formě a česká hráčka ji dosud neporazila. Finále začne v 8 hodin našeho času a přenáší jej přímo ČT 4.