Stíhací závod na závěr Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě vyhrál Rus Anton Šipulin. O druhé místo se po protestech nakonec podělili Němec Arnd Peiffer, jemuž se nesklopil zasáhnutý terč, s Francouzem Martinem Fourcadem. Českým reprezentantům se nedařilo ve střelbě, nejlepší z nich byl dvaadvacátý Ondřej Moravec.

Původně byl třetí starší z bratrů Fourcadeových Simon a v cíli se oba sourozenci radovali ze společného pódia stejně jako v sobotním sprintu. Jenže o chvíli později jury výsledky pozměnila. Němci podali protest, neboť Peiffer hned při první chybné ráně trefil terč, jenže ten se nesklopil, takže trestný okruh oběhl neprávem. Až v cíli mu proto bylo z času odečteno 20 sekund a posunul se z pátého místa hned za vítězného Šipulina. Martinu Fourcadeovi následně odečetli rozhodčí 2,4 vteřiny, a proto se nakonec dělil o druhé místo s Němcem.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se