Čeští házenkáři vstoupili do mistrovství Evropy v Srbsku výhrou 27:24 nad favorizovaným Německem. Svěřenci slovenského kouče Martina Liptáka do zahajovacího utkání šampionátu dobře vstoupili, rychle vedli o šest branek a svůj náskok už navzdory slabší chvilce v úvodu druhé půle nepustili. Sedmi góly přispěl k triumfu Filip Jícha, který hraje za německý Kiel. V dalším duelu skupiny se Češi utkají v úterý se Švédskem.

Lepší vstup do zápasu si český tým, který obhajuje osmé místo, nemohl přát. Brankář Štochl chytil specialistovi Gensheimerovi sedmimetrový hod a nastartoval spoluhráče k velkolepé první půli. Liptákovy svěřence zdobila především pevná defenziva, která zachytávala německé kombinace a nepouštěla soupeře do vyložených šancí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se