Basketbalista Jan Veselý prožil střelecky nejvydařenější zápas v NBA. V utkání s Houstonem dal jednadvacetiletý český nováček v elitní zámořské soutěži sedm bodů, Washington však doma prohrál 106:114.

Dosavadním maximem Veselého byly čtyři body ze zápasu proti Torontu. Proti Houstonu odehrál rovněž rekordních bezmála 26 minut a připsal si i šest doskoků, dvanáctou prohru Wizards z třinácti odehraných duelů však neodvrátil.

Hostující Rockets vedli v třetí čtvrtině až devatenáctibodovým rozdílem, nejhorší tým dosavadního průběhu zkrácené sezony v závěru dokázal už jen snížit. Nejlepším střelcem washingtonského mužstva byl autor 38 bodů John Wall.

Výsledky NBA

Atlanta - Toronto 93:84, Boston - Oklahoma City 88:97, Charlotte - Cleveland 94:102, LA Clippers - New Jersey 101:91, LA Lakers - Dallas 73:70, Memphis - Chicago 102:86, Minnesota - Sacramento 99:86, New Orleans - Portland 77:84, New York - Orlando 93:102, Philadelphia - Milwaukee 94:82, Washington - Houston 106:114 (za domácí Veselý 7 bodů a 6 doskoků).