Reprezentanti v klasickém lyžování se nehodlají dostat do téže situace, v jaké byli před týdnem čeští biatlonisté. Přestože je čekal vrcholný závod Světového poháru na domácí půdě, tratě v Novém Městě pro ně byly neznámé úplně stejně jako pro zahraniční konkurenci. Teď to bude jiné, celá domácí špička bude v dějišti Zlaté lyže víc než týden trénovat a absolvuje tu i národní mistrovství.

"Nové Město je pro nás vrchol sezony," potvrdil na dnešní tiskové konferenci viceprezident Svazu lyžařů České republiky Čestmír Skrbek. Závodníci v cross country využijí toho, že tratě jsou dávno zasněženy a areál dobudován. Biatlonisté takovou výhodu neměli, protože sníh se do Vysočina arény navážel až v době, kdy se pokoušeli sbírat body na závodech v cizině.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se