Český brankář Michal Neuvirth se zaskvěl ve středečním utkání NHL, když zneškodnil všech 31 střel soupeře a dovedl Washington k výhře 3:0 v Montrealu.

Třiadvacetiletý gólman, který v předchozích deseti utkání dělal náhradníka Tomáši Vokounovi, si připsal druhé čisté konto sezony a první výhru od 20. prosince. Po utkání byl Neuvirth vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Hokejisté Colorada prohrávali ještě v úvodu třetí třetiny s Floridou 1:3, ale nepříznivý stav otočili a soupeře doma porazili 4:3 v prodloužení. U druhé branky Avalanche, která odstartovala obrat, asistoval kapitán týmu Milan Hejduk. Na straně poražených zaznamenal jednu přihrávku Michal Řepík.

Montreal - Washington 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky: 5. M. Perreault, 9. Johansson, 31. Ovečkin. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas a z 31 střel neinkasoval. Střely na branku: 31:16. Diváci: 21.273.

Chicago - Buffalo 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky: 16. a 47. Toews, 13. Shaw, 26. Hossa, 34. Hayes, 45. Bolland - 10. a 24. Pominville. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21.114.

Colorado - Florida 4:3 v prodloužení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 27. a 44. Mueller (na druhou Hejduk), 57. Stastny, 64. O´Reilly - 15. Goc (Řepík), 39. Weiss, 41. Kopecký. Střely na branku: 44:29. Diváci: 13.465.

Anaheim - Phoenix 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky: 16. a 35. Beauchemin, 14. Hagman, 39. J. Blake, 44. Beleskey, 57. Perry - 9. Chipchura (Rozsíval), 30. Langkow. Střely na branku: 21:27. Diváci: 12.281.