Španělský tenista Nicolás Almagro donutil Tomáše Berdycha zahrát si tři tie-breaky za sebou. Ve všech byl český tenista úspěšnější, povolil v nich soupeři postupně pět, tři a nakonec jen dva míče. Navzdory prohrané první sadě je proto ve čtvrtfinále Australian Open. Do stejné fáze prvního grandslamového turnaje sezony se naopak nepodívá Iveta Benešová. Její solidně rozjetou kampaň zastavila v Melbourne Viktoria Azarenková z Běloruska, jíž češka podlehla dvakrát 2:6.

V boji o semifinále Berdycha čeká v Melbourne utkání s Rafaelem Nadalem ze Španělska, druhým nasazeným tenistou a vítězem turnaje z roku 2009.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se