Přísné pravidlo podle agentury AP vystrašilo těhotné ženy, které si už na olympiádu zakoupily lístky pro sebe, ale ne pro své nenarozené děti. Některé z nich si pořídily lístky ještě dřív, než vůbec otěhotněly. Rozhodnutí pořadatelů už kritizoval například vlivný web věnující se rodičovství Mumsnet.
Dosavadním hlavním problémem totiž je, že dětské vstupenky za symbolickou jednu libru (30 korun) k dispozici jsou, ale zdaleka ne na všechny soutěže. Jedna z budoucích matek, jež má lístky na jezdectví, si tak v internetové diskusi stěžovala, že si kvůli tříměsíčnímu dítěti, které chce kojit, bude muset koupit ještě jednu vstupenku v ceně 95 liber (téměř 3000 korun).
Právě vlna pobouření na internetu nakonec přiměla organizátory OH k tomu, aby se záležitostí začali zabývat. "Samozřejmě rozumíme tomu, že si některé matky budou chtít vzít s sebou na soutěže své děti. Pokusíme se s tím něco udělat, až v dubnu půjdou do prodeje zbývající lístky," uvedl organizační výbor v prohlášení.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist