Ve svém dvanáctém utkání v NBA basketbalista Jan Veselý poprvé nastoupil v základní sestavě Washingtonu. V pátečním utkání na palubovce Houstonu odehrál 29 minut, zaznamenal pět bodů a šest doskoků, po zápase však důvod k radosti neměl. Jeho tým podlehl vysoko 76:103 a má stále krajně nelichotivou bilanci tři výhry a 16 porážek.

V poločase prohrával Washington jen o tři body, ale zbytek zápasu nezvládl. V závěrečných 18 minutách měli hosté deset ztrát míče a Houston je v této fázi i díky tomu přestřílel 46:21. Celkem zaznamenali Wizards 24 ztrát, nejvíc v sezoně.

"Padla na nás únava, přestali se koncentrovat a házeli míč všude možně," konstatoval nový hlavní kouč Washingtonu Randy Wittman, který ve svém druhém utkání v této roli utrpěl první porážku. "Třicet minut jsme dřeli, hráli většinou chytře. Blbý je, že se hraje na 48 minut," prohlásil hořce.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body Chase Budinger, který minulé tři duely strávil pouze na lavičce, ale tentokrát skvěle zastoupil zraněného kanonýra Kevina Martina. Za Washington dal 17 bodů John Wall.