Největší hvězdou čtvrtečního večera v NHL byl jednoznačně útočník Edmontonu Sam Gagner, který doslova zařídil výhru nad Chicagem 8:4, když se podílel na všech gólech. Čtyři dal a u zbylých asistoval, což se mu podařilo jako jedenáctému hokejistovi v historii slavné soutěže. Rekord NHL v počtu získaných bodů na utkání drží Darryl Sittler, který 7. února 1976 v utkání Toronta s Bostonem zaznamenal 10 bodů.

Dvaadvacetiletý Kanaďan se tak zařadil mezi takové hráče, jako Wayne Gretzky, Paul Coffey a Mario Lemieux - ten byl také posledním, komu se to v NHL 31. prosince 1988 v utkání Pittsburghu s New Jersey podařilo.

"Osm bodů v jednom zápase je asi jediná věc, v níž se s těmito velikány mohu poměřovat," konstatoval skromně Gagner. "Je čest, když můžete být spojován s takovými legendami. Škoda, že je to jen na jeden večer..." dodal.

Góly, které Gagner Chicagu dal a u dalších asistoval

Hostující Blackhawks přitom vedli v první minutě druhé třetiny 2:0 a po dvou třetinách byl stav 3:3. Pak už ale úřadoval hlavně Gagner, který přitom letos nemá žádnou excelentní sezonu a v předchozích 43 zápasech zaznamenal 22 bodů za pět gólů a 17 přihrávek.