Čeští hokejisté vstoupili do Švédských her ve Stockholmu výhrou nad domácím týmem 2:1 po samostatných nájezdech. Svěřenci kouče Aloise Hadamczika v utkání až do začátku 52. minuty prohrávali, poté vyrovnal v přesilovce útočník Jan Kolář. Rozhodující branku dal jediný úspěšný exekutor nájezdů Petr Nedvěd.

Švédové šli do vedení na začátku 24. minuty, když se Söderberg - přestože byl faulovaný Krejčíkem - dokázal prosadit před branku a bekhendem naservíroval ideální přihrávku Danielssonovi, jenž signalizovanou výhodu rychle zužitkoval. Vzápětí měl obrovskou šanci Johansson, Pöpperle ale dokázal jeho pokus z bezprostřední blízkosti vykopnout mimo tyče.

V 52. minutě hráli Češi přesilovku, Nakládal nahodil kotouč, ten se od chumlu hráčů před švédským brankovištěm odrazil na kruh pro vhazování přímo pod nohy útočníka Koláře a ten do odkryté branky zacílil přesně.

V polovině 58. minuty měl rozhodnutí na holi Koukal, který se řítil osamocený proti Gustafssonovi po pohotové přihrávce od Průchy, ale souboj tváří v tvář proti švédskému brankáři prohrál.

V prodloužení se nic podstatného nestalo a na řadu tak přišly nájezdy. Ty zahájil Nedvěd, trefil ale Gustafssona do ruky. Söderberg neuspěl s forhendovým blafákem. Irgl a Weinhandl zkusili zakončení po ledě, gólmani byli ovšem úspěšnější. Klepiš již mohl skórovat oblíbeným a skvěle provedeným blafákem do bekhendu, ale minul. Nerozhodl ale ani Silfverberg.

Pokračování otevřel neúspěšně Järnkrok, následně se ke svému druhému pokusu rozjel veterán Nedvěd a parádní ranou zápěstím pod horní tyčku zajistil druhý bod pro český tým.

Švédsko - Česká republika 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Danielsson (Söderberg) - 52. Kolář I (Nakládal), rozhodující nájezd Nedvěd. Rozhodčí: Leppäalho, Levonen (oba Fin.) - Dahmén, Wernström (oba Švéd.). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 7125.

Sestavy:

Švédsko: Gustafsson - Johansson, Ekholm, Kronwall, Bäckman, Fernholm, Dahlbeck, Pettersson, Frögren - Weinhandl, Martensson, Andersson - Silfverberg, Järnkrok, Sjögren - Danielsson, Söderberg, Jämtin - Zackrisson, Lundqvist, Hjalmarsson. Trenéři: Pär Marts, Peter Sundström a Jonas Rönnqvist.

ČR: Pöpperle - Kutlák, Barinka, Němec, Mojžíš, Nakládal, Krejčík, Kolář II - Irgl, P. Nedvěd, Hubáček - Netík (41. Kašpar), Kreps, Rolinek - Klepiš, Novotný, Vondrka - Kolář I, Koukal, Průcha. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.-