Pořádat mistrovství světa bez finančních prostředků ze svazové či státní pokladny je do jisté míry rarita. Mohou se jí pochlubit čeští skibobisté, kteří v Deštné uspořádají dnes a zítra světový šampionát, kterého se dále zůčastní závodníci z Německa, Rakouska, Švýcarska, Polska, Lichtenštejnska, Itálie a možná i z dalších zemí.

Český svaz skibobistů má pro letošní rok stále ještě nulový rozpočet a tak si pořadatelé MS musejí pomoci sami. Kolem padesáti zahraničních účastníků si dopravu do České republiky i ubytování v Dobrušce zaplatí sami, nicméně mistrovství si vyžádá další výdaje, které bude krýt Skibob klub Dobruška.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se