Hokejový útočník Milan Michálek pomohl v nedělním utkání NHL jedním gólem k výhře Ottawy nad New Yorkem Islanders 5:2. Český kanonýr tak skóroval popáté z posledních sedmi zápasů, z nichž Senators pětkrát vyhráli. Prosadili se také útočníci Petr Sýkora a Václav Prospal, ti ale jen korigovali nepříznivý výsledek svých týmů.

Michálek se prosadil ve 33. minutě, kdy svou 28. trefou v sezoně vyrovnal na 1:1. Sedmadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce si v přesilové hře našel prostor před brankou, bruslí zpracoval přihrávku od obránce Erika Karlssona a bekhendem prostřelil brankáře Jevgenije Nabokova.

Karlsson o čtyři minuty později přihrál na další gól Jasonu Spezzovi a potvrdil pozici nejproduktivnějšího obránce ligy. Švédský jednadvacetiletý mladík zaznamenal v 63 zápasech 65 bodů a patří mu sedmé místo v kanadském bodování celé NHL.

Patnáctý gól v sezoně vstřelil v neděli Petr Sýkora, jeho New Jersey ale prohráli s Tampou Bay 3:4. Hrdinou večera se stal hostující útočník Martin St. Louis, který vstřelil tři góly a na čtvrtý přihrál.

Premiéru v dresu Ďáblů prožil obránce Marek Židlický, který byl v pátek vyměněn z Minnesoty. Židlický odehrál téměř 20 minut a byl na ledě u dvou inkasovaných a jednoho vstřeleného gólu v přesilové hře.

Výsledky NHL:

New Jersey - Tampa Bay 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Branky: 13. Ponikarovskij, 43. Sýkora, 58. Parise (Eliáš) - 27., 35. a 51. St. Louis, 44. Gilroy. Střely na branku: 22:16. Diváci: 15.981.

Pittsburgh - Columbus 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky: 40. Malkin, 46. Dupuis, 51. Letang, 55. Vitale - 30. Nash, 56. Prospal. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.602.

Dallas - Vancouver 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 39. Ryder, 60. Ribeiro, 64. Eriksson - 21. Kesler, 34. Raymond. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.010.

Anaheim - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 20. Cogliano, 33. Brookbank, 45. Selänne - 12. P. Kane. Střely na branku: 38:19. Diváci: 17.601.

Florida - Montreal 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Branky: 12. a 25. Weiss, 22. Bergenheim, 50. Campbell - 5. Desharnais, 7. Subban (T. Kaberle). Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.108.

Minnesota - San Jose 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky: 10. Clutterbuck, 22. Schultz, 55. Cullen, 56. Ortmeyer - 2. Wingels, 4. J. Thornton, 49. Burns. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.401.

Ottawa - NY Islanders 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky: 33. M. Michálek, 37. Spezza (Kuba), 46. O'Brien, 53. Neil, 58. Turris - 1. Tavares, 50. Parenteau. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.660.