Poslední období v Baníku Ostrava pro něj bylo nejtěžší psychickou zkouškou, bývalý majitel klubu Tomáš Petera ho nakonec po více než osmi letech prodal. „Za poslední dva roky jsem do klubu dal ze svého desítky milionů korun. Nechci být konkrétní, to číslo zhruba vím, ale bylo to dost peněz,“ říká Petera v rozhovoru pro HN.

Petera prožil v klubu úspěchy, Baník pod jeho vládou získal v roce 2004 mistrovský titul, čtyřikrát hrál evropské poháry. V poslední době se ale klub ekonomicky rozklížil, tým hraje tvrdě o záchranu v lize a noví majitelé ze společnosti SMK Reality Invest, kterou spoluvlastní podnikatel Libor Adámek a společnost PAM market, přiznali, že Baník převzali s dluhem okolo sto milionů korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se