Michal Neuvirth odchytal v noci v NHL povedený zápas. Řekl si tak u vedení Washington Capitals možná o větší důvěru. Poslední dvě utkání kryl záda dalšímu Čechovi u Capitals Tomáši Vokounovi. Do závěrečné fáze bojů o play-off nemají v týmu zatím tak úplně jasno, na koho sázet víc.

Trenér Capitals Dale Hunter dělí zápasovou zátěž rovnoměrně mezi oba české brankáře. V sobotu vychytal Vokoun výhru na ledě obhájce titulu z Bostonu, o den později byl Neuvirth neprůstřelný. "Oba jsou připraveni chytat. To je pro mě dobré znamení," pochvaloval si kouč.

Pro třiadvacetiletého Neuvirtha to proti Torontu byl stý zápas v nejvyšší kanadskoamerické soutěži a také třetí nula v letošní sezoně.

Neuvirthovo představení mu přineslo ocenění pro první hvězdu zápasu. O branky se postarali v první třetině Brooks Laich a pojistku přidal v úvodu závěrečné části Mathieu Perreault.

Prohlédněte si jeden z nejtěžších Neuvirthových zákroků večera

Eliáš si připsal 1+1

V neděli v noci se hrálo ještě dalších sedm zápasů. Vidět byli Češi v dresu New Jersey Devils. Eliáš jeden gól dal a na druhý přihrál. Dvě asistence si připsal i obránce Marek Židlický. Ďáblové díky tomu porazili Jágrovu Philadelphii 4:1.

Za Philadelphii sice vyrovnal v první minutě třetí třetiny na 1:1 Claude Giroux po Jágrově akci, který zavezl puk do útočného pásma. Za necelé tři minuty ale Devils opět vedli a vítězství už si nenechali vzít.

"Možná jsme po tom vyrovnání měli být víc trpěliví. Cítili jsme, že psychická vzpruha byla na naší straně," řekl Jágr. "Byli ale silní na puku, líp si počínali i v prostorech u hrazení. Nemyslím si, že jsme u mantinelů vyhráli hodně osobních soubojů," hledal český útočník příčiny prohry.

Brankář New Jersey Martin Brodeur si připsal 650. vítězství v NHL. "Je to neskutečné. Připadá mi to jako včera, když vychytal 551. výhru. Utíká to rychle," řekl útočník Zach Parise. Výhru číslo 551 si připsal Brodeur v roce 2009, a překonal tím rekord NHL, který držel Patrick Roy.

Podívejte se na pěknou kombinaci s šikovným Eliášovým zakončením

Ani dva góly Davida Krejčího nezastavily rozjetý Pittsburgh. Penguins porazili Boston, úřadujícího vítěze Stanley Cupu, 5:2 a připsali si deváté vítězství za sebou. Základ úspěchu položili domácí v úvodní třetině, kterou vyhráli 3:0. Krejčí, jenž vstřelil sedm gólů v posledních sedmi zápasech, ve druhé části dvakrát snížil na rozdíl dvou branek, víc ale obrana soupeře nedovolila.

Pittsburgh - Boston 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Branky: 4. Asham, 8. Niskanen, 19. Neal, 25. Kunitz, 57. Dupuis - 22. a 31. Krejčí. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.609.

Washington - Toronto 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 11. Laich, 41. M. Perreault. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání a neinkasoval žádný gól z 23 střel. Střely na branku: 23:23. Diváci: 18.506.

Florida - Carolina 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 24. Fleischmann, 59. Goc. Střely na branku: 33:34. Diváci: 15.081.

Columbus - St. Louis 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 32. Letestu - 22. Berglund, 44. Perron. Střely na branku: 34:26. Diváci: 14.969.

Minnesota - Calgary 3:4 (0:1, 0:0, 3:3)

Branky: 43. a 45. Christensen, 59. Setoguchi - 10. Iginla, 42. Baertschi, 51. Glencross, 55. O. Jokinen. Střely na branku: 27:25. Diváci: 17.119.

New Jersey - Philadelphia 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 20. Eliáš, 43. Volčenkov, 49. Kovalčuk (Židlický), 55. Parise (Eliáš, Židlický) - 41. C. Giroux (Jágr). Střely na branku: 31:19. Diváci: 15.107.

NY Rangers - NY Islanders 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 19. a 37. B. Richards, 44. B. Boyle, 65. Gáborík - 12. Tavares, 28. Moulson, 40. MacDonald. Střely na branku: 36:19. Diváci: 18.200.

Chicago - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 33. Krüger, 48. P. Kane - 2. Vojnov, 38. J. Carter, rozhodující nájezd M. Richards. Střely na branku: 37:29. Diváci: 21.398.