Smutně a zároveň rozpačitě vyhlížel jablonecký útočník David Lafata po prohraném ligovém zápase s Plzní. Podruhé za sebou vyšel nejlepší střelec této sezony gólově naprázdno, což se mu zatím stalo jen jednou, na přelomu října a listopadu, to však jeho tým hrál dvakrát za sebou venku - na Dukle a v Hradci Králové. A navíc získal body - v Praze tři a na východu Čech jeden.

Teď je to jiné. V pěti jarních utkáních zatížil autor dvaceti přesných tref v tomto ročníku nejvyšší soutěže konta soupeřů jen dvakrát. "Je to špatné, navíc když gól nedá celé mužstvo... nevím," začal Lafata hodnocení současné situace. Hovořil ztěžka a se zámlkami.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se