Smutně a zároveň rozpačitě vyhlížel jablonecký útočník David Lafata po prohraném ligovém zápase s Plzní. Podruhé za sebou vyšel nejlepší střelec této sezony gólově naprázdno, což se mu zatím stalo jen jednou, na přelomu října a listopadu, to však jeho tým hrál dvakrát za sebou venku - na Dukle a v Hradci Králové. A navíc získal body - v Praze tři a na východu Čech jeden.
Teď je to jiné. V pěti jarních utkáních zatížil autor dvaceti přesných tref v tomto ročníku nejvyšší soutěže konta soupeřů jen dvakrát. "Je to špatné, navíc když gól nedá celé mužstvo... nevím," začal Lafata hodnocení současné situace. Hovořil ztěžka a se zámlkami.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






