Dave Tippett má čtyřsté vítězství v NHL. Trenér Phoenixu Coyotes si na něj musel počkat až do třetí série samostatných nájezdů v zápase proti Edmontonu Oilers. Ve druhé překonal Ray Whitney soupeřova brankáře Devana Dubnyka a jeho gól byl rozhodující, protože následně neuspěl Ryan Nugent-Hopkins proti Miku Smithovi.

Whitney se zasloužil také o obrat ve vývoji skóre. Domácí vedli po bezbrankové první třetině díky dvěma gólům v prostřední části hry. Jedním z úspěšných střelců byl i český útočník Aleš Hemský. Jenže v čase 47:58 snížil právě Whitney a ještě před zápasovou sirénou hosté vyrovnali.

Oilers pak neuspěli v nájezdech a patří jim pouze jeden bod, individuální výkon Hemskému vynesl alespoň titul první hvězdy zápasu. Pardubický rodák, který v předchozích sedmi zápasech nebodoval, vyslal celkem šest střel a ujala se zmíněná v prostřední části, kdy dorážkou zblízka poslal puk nad Smithovu lapačku a zvýšil na průběžných 2:0.

Tippett se z jubilejní výhry radoval i proto, že přišla díky jeho zásahům do hry. "Prohrávali jsme a já jsem věděl, že musím sáhnout do sestavy, abychom s tím zkusili něco udělat," komentoval kouč vítězů svůj postup. Jeden z těch, jimž dal důvěru, byl autor vyrovnávací branky Raffi Torres. "To je zajímavý hráč. Čeká na tyhle příležitosti. Jeho střela byla skvělá a proi nás významný gól," dodal majitel 400 vítězství.

Český brankář Michal Neuvirth zaznamenal první asistenci v sezoně, když jím odražený kotouč převzal Alexandr Ovečkin a hezkou individuální akci zakončil brankou. Na druhou stranu třiadvacetiletý gólman čtyřikrát inkasoval, pátý gól Washington obdržel při závěrečné power play a v Chicagu prohrál 2:5. Na střídačce Capitals kvůli blíže nespecifikovanému zranění chyběl Tomáš Vokoun.

Podívejte se na Ovečkinův gól, u něhož asistoval Neuvirth

Washington i nadále zůstává osmý ve Východní konferenci, protože jeho zaváhání nevyužili hokejisté Winnipegu. Jets s Ondřejem Pavelcem v brance, který kryl 31 střel, podlehli doma Carolině 3:4. U jedné branky hostů asistoval Jiří Tlustý.

Podívejte se na Hemského gól

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 45. a 65. Hartnell, 41. Timonen (Voráček) - 14. Adams, 40. Malkin. Střely na branku: 27:40. Diváci: 19.927.

Chicago - Washington 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 4. a 32. Shaw, 8. Stalberg, 28. P. Kane, 59. Bickell - 23. Knuble, 35. Ovečkin (Neuvirth). Brankář Michal Neuvirth odchytal 59 minut a 38 sekund, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Střely na branku: 29:18. Diváci: 21.561.

Calgary - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 49. Stajan - 14. Nikitin, rozhodující nájezd Atkinson. Střely na branku: 31:18. Diváci: 19.289.

Edmonton - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 27. Eberle, 28. Hemský (Šmíd) - 48. a rozhodující nájezd Ray Whitney, 58. Torres. Střely na branku: 38:42. Diváci: 16.839.

Anaheim - Nashville 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 8. Smith-Pelly - 42. Hörnqvist, 51. Fisher (Erat), 60. Legwand. Střely na branku: 31:27. Diváci: 14.978.

Winnipeg - Carolina 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 31. a 39. Miettinen, 12. Antropov - 26. a 51. E. Staal (na první Tlustý), 8. J. Jokinen, 59. LaRose. Za Winnipeg odchytal 58 minut a 59 sekund Ondřej Pavelec, inkasoval čtyři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 88,57 procenta. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15.004.