Fotbalový kanonýr Lionel Messi předstihl Césara Rodrígueze, který doposud vládl historické tabulce střelců prvního týmu FC Barcelona. Argentinský útočník včera třemi góly pomohl Barce k ligové výhře 5:3 nad Málagou. katalánský klub díky tomu stáhl ztrátu v čele soutěže na Real Madrid, který hraje ve středu s Villarrealem.

Katalánský velkoklub včera po přepočtu oznámil, že Rodríguez v oficiálních zápasech nastřílel 232 branek, což je o tři méně, než se dlouhodobě uvádělo. Messi před včerejším zápasem v dresu Barcelony skóroval už v 231 případech. Včera přidal další tři branky.

První gól vstřelil už v 17. minutě. Krásným volejem o tyč zvýšil už na 2:0, neboť ve čtvrté minutě otevřel skóre Xavi a zdálo se, že si favorit jde za bezproblémovou výhrou.

Hosté však dvěma brankami během sedmi minut ve druhém poločase srovnali a usilovali minimálně o zisk bodu. V 67. minutě však podruhé udeřil Messi, poté co si naběhl do volného prostoru na přihrávku Daniho Alvese, jenž několik minut předtím faulem zavinil penaltu, z níž Granada vyrovnala. Messi elegantně přehodil hostujícího gólmana a definitivně vstoupil do historie.

Barcelona 5-3 Granada Goals Highlights HD 03/20/2012

Tím se však dnešní účet argentinského fenoménu neuzavřel. Po čtvrté brance Tella zkompletoval Messi hattrick a vstřelil už svůj 53. gól v sezoně. Do vyložené šance ho poslal opět Brazilec Dani Alves, jenž ale zápas nedohrál, protože v závěru zapříčinil tentokrát rukou další penaltu a byl vyloučen. Siqueira druhým proměněným pokutovým kopem v zápase upravil skóre na 5:3 pro domácí.

Čtyřiadvacetiletý argentinský fenomén v prvním týmu Barcelony hraje osmou sezonu. V té současné už ve všech zápasech zaznamenal 54 branek.

Absolutně nejlepším střelcem Barcy je Paulino Alcántara, který dal 369 branek v 357 odehraných zápasech. Do nich se ale započítávala také přátelská utkání. V oficiálních duelech je nyní jedničkou Messi.