Ve zkratce lze říct, že jejich popularita narůstá díky nestabilnímu ekonomickému prostředí a fluktuaci stěžejních veličin, které ovlivňují výrazně cash flow i hospodářské výsledky společností, a to především: výkyvy kurzů, úrokových měr a cen komodit. Tyto nástroje pak nabízí výrazné možnosti, jak minimalizovat dopady těchto výkyvů na společnosti.

Navíc, přes možnou složitost derivátových transakcí, existuje pro všechny deriváty účetní řešení, přestože právní úprava v oblasti účetnictví je v této oblasti poměrně složitá.

Podstatnou výhodou je pak také možnost pomocí zajišťovacích derivátů na peněžní toky oddálit dopad výnosů z derivátů či v případě zajišťovacích derivátů na reálnou hodnotu negovat dopad (výnosový či nákladový) zajišťované položky. Současně uvádíme, že pro realizaci spotů či derivátů je nutná žádná či minimální vstupní investice.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.