Barcelona ani jednou nepřelstila obranu AC Milán a remizovala v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů na San Siru 0:0. Proti houževnatému italskému celku tak bude mít Barcelona v domácí odvetě ještě hodně práce. Semifinále se přiblížil Bayern Mnichov, který zvítězil v Marseille 2:0. Odvety se hrají v úterý 3. dubna.

Barcelona vyšla v Lize mistrů poprvé po 29 zápasech střelecky naprázdno, naposledy nedala gól před více než dvěma lety v duelu s Kazaní (0:0). Navíc v Miláně začala lehkovážně a Robinho už ve 3. minutě střílel v dobré pozici nad branku.

Obhájce triumfu poté dlouhým držením míče a tradičními krátkými přihrávkami uklidnil hru a postupně si vytvořil územní převahu, z níž plynuly také šance.

Xavi ani dvakrát Sánchez ale neuspěli a Messimu zkazil v 17. minutě ofsajd radost z třináctého gólu v této sezoně Ligy mistrů, který by znamenal nový rekord soutěže. Milánský klub se bránil a hrozil hlavně z brejků. Po jednom z okének v hostující defenzivě se zjevil před Valdésem Ibrahimovic, gólu proti bývalému klubu, z kterého neodešel v dobrém, se ale nedočkal.

Po změně stran šancí před oběma brankami výrazně ubylo a soupeři se zaměřili na to neudělat chybu. Domácí se ještě víc zatáhli a vzruch tak přinesl až závěr. Puyol ale hlavičkoval mimo a Messiho v 88. minutě vychytal Abbiati.

Německá televize odpočítává dny do finále v Mnichově

Znak Bayernu s poznámkou "ještě 52 dní" v německé televizi před utkáním Bavorů v Marseille ukázal, jak moc si Němci přejí a věří, že Bayern postoupí do finále soutěže, které se hraje právě za 52 dní na jejich stadionu.

Marseille vs Bayern Munich 0-2 - All Goals Champions League

V Marseille se Bayern svému snu zase o kousek přiblížil, první čtvrtfinále totiž opanoval a v Německu už pomalu mohou začít přemýšlet o velkém semifinále proti Realu Madrid, jenž má po úterní výhře v Nikósii 3:0 k postupu velmi blízko.

Bayern zvítězil ve Francii zaslouženě, ale musel si projít několika zkouškami. Tou vůbec nejtěžší pak záložník Franck Ribéry, jenž v roce 2007 přestoupil do Bayernu právě z Marseille. Celý zápas slyšel pískot, když se dotkl míče, fanoušci na něj mávali i hanlivými transparenty. Brankář Manuel Neuer zase Bayern podržel v úvodu obou poločasů důležitými a perfektními zákroky.

Kanonýr Mario Gómez se proti Basileji v odvetě osmifinále nevystřílel a dal ve 44. minutě vítěznou branku. Míč vybojoval Lahm, jenž však balon zasáhl rukou. Rozhodčí nechal hru pokračovat a po rychlé akci zakončoval zpoza vápna Gómez, jenž vstřelil svůj 11. gól v soutěži v letošní sezoně a už jen jeden zásah mu chybí na Messiho.

Druhou branku přidal Arjen Robben, jenž si narazil s Müllerem a obstřelil brankáře Andradeho. A německá televize tak opět mohla v klidu po utkání ukázat znak Bayernu a dovětkem "ještě 52 dnů".

Olympique Marseille - Bayern Mnichov 0:2 (0:1)
Branky: 44. Gómez, 69. Robben. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

AC Milán - FC Barcelona 0:0
Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).