Český útočník Václav Prospal pomohl ve středečním utkání NHL jedním gólem Columbusu k výhře 4:2 nad Detroitem. Nejhorší tým soutěže se soupeři pomstil za dva dny starý debakl 2:7. Na rozdíl od předchozího zápasu zvládli Blue Jackets lépe start do utkání a v 15. minutě vedli 2:0. Úvodní trefu obstaral právě Prospal, který se prosadil z dorážky.

V brance Columbuse se překvapivě objevil Allen York, náhradníka Stevea Masona, který byl ve středu ráno zraněn po zásahu pukem do masky od spoluhráče Coltona Gilliese. A York byl hlavní hvězdou duelu, když kryl 29 střel soupeře a připsal si premiérové vítězství v soutěži.

Na Prospalův gól se podívejte zde:

Hokejisté New Yorku Rangers zvítězili ve Winnipegu 4:2 a vyhoupli se do čela NHL. Rangers přitom po 25 minutách hry prohrávali 0:2, gólem v oslabení je ale nastartoval Michael Del Zotto a před druhou přestávkou srovnal skóre Ryan Callahan. V závěrečné části dokonali Rangers obrat dalšími dvěma zásahy.

Hráčům Jets, za které si brankář Ondřej Pavelec připsal 24 zásahů, se prohrou účast v play off přesouvá do teoretické roviny. Nyní ztrácejí osm bodů na poslední postupové místo a do konce základní části jim chybí odehrát už jenom pět zápasů.

Český hokejista Aleš Hemský vsítil desátý gól sezony, kterým zmírnil porážku Edmontonu 1:3 s Dallasem. Osmadvacetiletý útočník připravil brankáře Kari Lehtonena o čisté konto ve 49. minutě, když se po střele od modré čáry k němu odrazil kotouč od zadního mantinelu a gólem do odkryté branky uzavřel skóre zápasu. Hemský se trefil poprvé od svého premiérového hattricku, který vstřelil před čtyřmi zápasy.

Na Hemského gól se podívejte zde:

NHL:
Winnipeg - NY Rangers 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 24. Machacek, 25. Little - 28. Del Zotto, 39. Callahan, 44. B. Boyle, 51. Stepan. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut a 22 sekund, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Střely na branku: 24:28. Diváci: 15.004.

Columbus - Detroit 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 7. Prospal, 15. Dorsett, 35. Brassard, 56. Umberger - 17. Zetterberg, 50. Kronwall. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12.432.

Calgary - Los Angeles 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Mitchell, 25. D. Brown, 59. Justin Williams. Střely na branku: 19:30. Diváci: 19.289.

Edmonton - Dallas 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Hemský - 12. a 45. Ryder, 26. Ribeiro. Střely na branku: 32:25. Diváci: 16.839.

Vancouver - Colorado 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 18. Higgins. Střely na branku: 22:43. Diváci: 18.890.

Anaheim - San Jose 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 30. Ryan, 46. Selänne, 60. Perry - 31. Clowe. Střely na branku: 28:29. Diváci: 14.780.