Český útočník Radim Vrbata se po nemoci vrátil do sestavy Phoenixu a ve čtvrtečním utkání NHL zařídil týmu dvěma zásahy výhru 2:0 nad San Jose. Mladoboleslavský rodák prolomil gólový půst, když ve svých předchozích dvanácti startech neskóroval, a stal se první hvězdou utkání. Vrbatovy trefy posunuly Coyotes zpět do elitní osmičky Západní konference, právě na úkor San Jose.

Na Vrbatovy góly se podívejte zde:

Český brankář Tomáš Vokoun se po problémech s třísly vrátil do branky Washingtonu, za který odchytal ale jenom necelou první třetinu, protože si pravděpodobně opět obnovil stejné zranění. Za bezbrankového stavu ho nahradil Michal Neuvirth, jenž dovedl tým k výhře 3:2 po samostatných nájezdech na ledě obhájců z Bostonu.

Hosté byli blízko výhře už v základní hrací době, když se v poslední třetině ujali dvěma góly vedení 2:0. Poslední minuty ale patřily českému útočníkovi Davidu Krejčímu, který šikovnou tečí vstřelil kontaktní gól a za jeho asistence srovnal skóre utkání Andrew Ference. Šternberský rodák dostal důvěru i v nájezdech, ale na Neuvirtha nevyzrál. Český brankář zastavil v utkání 19 střel a v rozstřelu kryl dva ze čtyř nájezdů.

Na Krejčího gól se podívejte zde:

Hokejisté Philadelphie si otevřeli na ledě Toronta střelnici a soupeře přehráli vysoko 7:1. Na kanonádě Flyers se podíleli i všichni tři čeští hráči: Jaromír Jágr zaznamenal tři asistence, Jakub Voráček vstřelil gól a přidal jednu přihrávku, obránce Pavel Kubina si připsal jednu asistenci.

Na Voráčkův gól, u něhož asistovali Jágr a Kubina, se podívejte zde:

New Jersey zvítězilo nad Tampou Bay 6:4, Patrik Eliáš přihrál na dvě branky, Marek Židlický po jedné z jeho asistencí skóroval.

Na gól Židlického se podívejte zde:

NHL:
Boston - Washington 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 57. Krejčí, 59. Ference (Krejčí) - 48. Wideman, 50. Johansson, rozhodující nájezd Laich. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington 18 minut a 25 sekund a ze sedmi střel neinkasoval, Michal Neuvirth dochytal za Washington zbytek utkání, inkasoval dvě branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 90,48 procenta. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.565.

Toronto - Philadelphia 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
Branky: 15. Grabovskij - 6. a 12. Schenn (na druhou Jágr), 24. a 52. Simmonds (na druhou Jágr), 33. Read, 46. Wellwood (Voráček), 48. Voráček (Jágr, Kubina). Střely na branku: 17:30. Diváci: 19.415.

New Jersey - Tampa Bay 6:4 (0:1, 4:2, 2:1)
Branky: 24. Zubrus (Eliáš), 27. Josefson, 34. Kovalčuk, 35. Židlický (Eliáš), 43. Ponikarovskij, 47. Clarkson - 20., 24. a 31. Malone, 60. T. Smith. Střely na branku: 38:20. Diváci: 15.380.

NY Islanders - Pittsburgh 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky: 37. a 44. Okposo, 39. a 60. Bailey, 12. Reasoner - 29. Dupuis, 49. J. Staal (Z. Michálek), 59. Malkin. Střely na branku: 24:29. Diváci: 12.018.

Minnesota - Florida 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 42. Brodziak, 60. Christensen, 61. M. Koivu - 34. Upshall (Fleischmann), 54. Fleischmann. Střely na branku: 25:27. Diváci: 16.952.

Chicago - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 11. Bickell, 45. Brunette, 49. Sharp, rozhodující nájezd Bolland - 11. Steen, 50. Arnott, 59. Perron. Střely na branku: 40:20. Diváci: 21.659.

Phoenix - San Jose 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 24. a 49. Vrbata (na první Hanzal). Střely na branku: 33:38. Diváci: 14.446.