Česká hokejová osmnáctka prohrála v druhém vystoupení na mistrovství světa se Spojenými státy americkými 0:5. O branky vítězů se v Břeclavi postarali Nicholas Kerdiles, Jacob Trouba, Seth Jones, Quentin Shore a Ryan Hartman, gólman Collin Olson udržel díky 17 úspěšným zákrokům čisté konto. Další zápas čeká svěřence trenéra Jiřího Vebra v pondělí od 16:00 v Brně proti Kanadě.

Po páteční znojemské výhře nad nováčkem Dánskem 8:4 čelil český výběr v Břeclavi vítězům minulých tří světových šampionátů a výsledkově držel krok do poloviny zápasu. Američané měli už v úvodní části velkou převahu, český tým přestříleli v poměru 15:2, ale gólmana Langhamera překonal jen Kerdiles, který ve 14. minutě otevřel skóre.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se