Česká hokejová osmnáctka prohrála ve svém závěrečném vystoupení v základní skupině mistrovství světa v Brně s Finskem 2:6 a bude hrát stejně jako loni o udržení. Postup Suomi do čtvrtfinále zařídil hattrickem Rasmus Kulmala. Do boje o záchranu si český tým přenese tři body za vítězství nad Dánskem. Do divize I sestoupí pouze poslední tým šampionátu.

Český tým se mohl dostat do vedení v páté minutě, kdy Vrána řešil přečíslení dvou na jednoho se Soumelidisem střelou a gólman Korpisalo zasáhl. Vedení slavili vzápětí Finové, když Vainonenovu střelu od modré čáry tečoval Kulmala a gólman Polívka byl bez šance.

V 11. minutě chyboval Knot, jemuž sebral puk Haapala a osamocený Kulmala blafákem zvýšil. "První třetina se nám vůbec nepovedla. Takhle jsme si to nepředstavovali," prohlásil útočník Dominik Simon.