Pochopitelně netuším, jestli rodiče se sňatkem od počátku nadšeně souhlasili, nebo zda byli striktně proti. Jsem si ale jist, že si uvědomovali složité vztahy mezi Ruskem a Koreou. Stačí vzpomenout (nakonec neuskutečněnou) dohodu mezi Ruskem a Japonskem o rozdělení Koreje (Japonsko nakonec zvolilo jako výhodnější cestu válku, kterou v r. 1905 vyhrálo a pět let nato okupovalo Koreu celou), sovětskou podporu Kim Ir Sena za druhé sv. války (i když SSSR vyhlásil válku Japonsku až 8. srpna 1945), podíl SSSR na rozdělení Koreje v letech 1945-8 a konečně nelze zapomenout na sovětskou podporu KLDR v Korejské válce. Dovedu si tedy představit, že rodiče nebyli vznikajícímu vztahu nakloněni a nemyslím si, že by tento sňatek nějak domlouvali.

Na druhou stranu, nic nepodtrhuje lépe měnící se vztahy mezi Korejskou republikou a Ruskou federací lépe, než tato událost. Obě země dnes spolu velmi úzce spolupracují na věděckých projektech (typicky vesmírný výzkum), ruští studenti studují na korejských univerzitách (zejména z ruského Dálného východu), Korejci investují v Rusku (Hyundai Motor) a rodí se plány na plynovod, který by ruský zemní plyn dovedl do Soulu i Pchjongjangu.

Přeji tedy oběma snoubencům dostatek sil k překonání všech potíží, které svět přináší a aby byli jeden druhému oporou a prožili spolu klidný a spokojený život.