Podruhé si Tomáš Berdych na tenisovém turnaji série Masters v Monte Carlu zahraje semifinále, když si ve čtvrtfinále poradil se čtvrtým hráčem světa Britem Andym Murrayem po setech 6:7, 6:2 a 6:3..

První set proti Murraymu ztratil Berdych až v tie-breaku poměrem 4:7, když před tím nedokázal proměnit čtyři setboly. Následující dvě sady už ale byly záležitostí sedmého hráče světa, který vyhrál i pátý zápas na antuce v sezoně.

"Byl to náš další těžký, vyrovnaný a výborný zápas," řekl Berdych pro Sky Sports. "Těžko říci, co rozhodlo. Snažil jsem se hrát svou hru, být agresivní, a když mi tohle funguje, můžu porazit kohokoli. Vítězství nad Andym mi dodává hodně sebevědomí do dalšího zápasu."

Berdych se Štěpánkem jsou na vrcholu. Tady jsou důvody, proč mohou vyhrát Davis Cup - čtěte ZDE

"Tomáš byl celou dobu lepší a nerozhodil ho ani prohraný první set a nevyužité velké šance," řekl Berdychův trenér Tomáš Krupa, kterému po zápase gratuloval Ivan Lendl, kouč Murrayho. "Porážku nesl v klidu a sportovně," uvedl Krupa.

"Hrál velmi dobře, diktoval tempo hry a umisťoval údery," řekl po zápase Murray, který v Monte Carlu hrál první soutěžní zápasy v sezoně. "Vždycky mi chvíli trvá, než si na tenhle povrch zvyknu. Nepřijde to hned, musím zlepšit hodně věcí," dodal.

O postup do finále si šestadvacetiletý český tenista zahraje se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, který porazil Nizozemce Robina Haaseho. Se srbským favoritem se Berdych utkal devětkrát a jen jednou zvítězil.

V Monte Carlu už Berdych v semifinále byl v roce 2007, kdy prohrál s Rafaelem Nadalem. Španělského tenistu, který může získat osmý titul z Monte Carla za sebou, čeká čtvrtfinále se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou.

Turnaj v Monte Carlu (antuka, dotace 2,744.225 eur) - čtvrtfinále: Berdych (6-ČR) - A. Murray (3-Brit.) 6:7 (4:7), 6:2, 6:3, Djokovič (1-Srb.) - Haase (Niz.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - čtvrtfinále: B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Paes, Štěpánek (5-Ind./ČR) 6:2, 6:0.