O jak velký byznys jde, ukazují statistická data, když si Češi na své zdraví loni "ze svého" připlatili 42 miliard korun. Je to sice jen necelá šestina celkových výdajů zdravotnictví, ale přesto jde například o dvojnásobnou sumu pojistného vybraného na POV.
Češi si v roce 2010, vedle povinných odvodů na zdravotní pojištění, připlatili ze svého na zdravotní péči ještě navíc téměř 42 miliard korun. Za regulační poplatky v roce 2010 vydali 5,6 miliardy korun, ale nejvíce peněz vytáhly z kapes občanů léky. Ve formě doplatků či hrazení plné ceny u volně prodejných léků za ně lidé vydali 20 miliard korun. Za brýle utratili přes čtyři miliardy, u zubařů pak nechali téměř sedm miliard.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



