Kojoti vítězstvím nad Chicagem a postupem do semifinále konference slaví historický úspěch, když vyhráli první sérii v play-off od roku 1996, kdy se frančíza přestěhovala z Winnipegu. Do dalšího kola navíc postoupili vůbec poprvé od roku 1987.

"To už je opravdu hodně dávno. Já se narodil v roce 1986," konstatoval po zápase obránce Keith Yandle.

Hlavním hrdinou rozhodujícího duelu, který jako jediný v celé sérii nedošel až do prodloužení, byl brankář Mike Smith, který zneškodnil všech 39 střel domácích a vychytal své první čisté konto v play-off v kariéře. Smith se zaskvěl především v úvodních čtyřiceti minutách, které Blackhawks jasně ovládli na střely v poměru 28:8.

"Snažil jsem se soustředit na každou střelu a nemyslet moc daleko dopředu. Soupeř nás sevřel v našem pásmu, ale spoluhráči mi hodně pomohli a spoustu střel dokázali zblokovat. Udělali jsme dnes všechno pro to, abychom vyhráli," radoval se brankář Smith.

Zákrok večera předvedl pět minut po začátku prostřední části hry, kdy se roztáhl na brankové čáře a betonem zastavil stoprocentní šanci Brendana Morrisona, jemuž předložil puk do ideální střelecké pozice Jonathan Toews.

Šance Morrisona

"Snažil jsem se vystřelit rychle po ledě, ale jejich brankář se tam stihl natáhnout. Má prostě dlouhé nohy," litoval Morrison zahozené příležitosti.

Na prvním gólu se podílel Martin Hanzal, který nastoupil poprvé od druhého zápasu, když při střele Ekmana-Larssona od modré čáry šikovně clonil před brankářem Coreym Crawfordem. "Nebyla to příliš tvrdá střela, ale prošla až do sítě. Byl to neuvěřitelný pocit, můj nejdůležitější gól," radoval se Ekman-Larsson po své první trefě v play-off.

Úvodní gól zápasu

New York Rangers v. Ottawa do sedmého zápasu

Postupový mečbol nevyužili hokejisté Ottawy, kteří před svými fanoušky podlehli New Yorku Rangers 2:3, a o vítězi série rozhodne až sedmý zápas, který se hraje ve čtvrtek v New Yorku.

"Nejdůležitější bylo, že jsme i po první prohrané třetině zůstali v klidu a dál jsme si věřili. Když jsme pak dali první gól, cítil jsem, jak nám narostlo sebevědomí a začali jsme hrát naši hru," tvrdil po utkání spokojený brankář Henrik Lundqvist.

Výsledky - 1. kolo play-off NHL:

Západní konference – 6. zápas:

Chicago - Phoenix 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky: 34. Ekman-Larsson, 43. Brule, 54. Vermette, 55. Chipchura. Střely na branku: 39:20. Diváci: 21 636. Konečný stav série: 2:4.

Východní konference – 6. zápas:

Ottawa - New York Rangers 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky: 8. Neil, 60. Spezza – 29. Stepan, 38. B. Richards, 40. Kreider. Střely na branku: 27:22. Diváci: 20 500. Stav série: 3:3.