Basketbalisté Oklahomy porazili v prvním kole play off NBA Dallas 102:99 a nad obhájcem titulu vedou 2:0 na zápasy. Podruhé zvítězilo také Miami nad New Yorkem, Indiana srovnala sérii s Orlandem na 1:1.

Oklahoma zpočátku těžila z razantního nástupu, v polovině druhé čtvrtiny vedla už o 16 bodů. Dirk Nowitzki ale dotáhl Mavericks zpět do hry, do poločasu dal 20 ze svých 31 bodů. Německá hvězda se také dostala do konfliktu s domácím pivotem Kendrickem Perkinsem, za což oba obdrželi technickou chybu.

Dallas se v druhé půli dostal do vedení a o bod napřed byl ještě v poslední minutě. Skóre na stranu Thunder otočil 50 vteřin před koncem dvěma šestkami Kevin Durant, další dva body přidal nejlepší náhradník sezony James Harden. Jason Terry z Dallasu mohl utkání poslat do prodloužení, ale v posledních pěti vteřinách minul dvě trojkové střely.