Cosi naznačila už druhá třetina. Byla to nejhorší herní část, kterou Philadelphia předvedla v letošním play-off. Domácí tým vyslal na branku New Jersey pouhé dvě střely. Jako kdyby se spoléhal na to, že udrží jednogólové vedení. To se však nestalo, v závěrečné třetině hosté čtyřikrát skórovali a vyrovnali stav série 2. kola play-off na 1:1.

A to se přitom skvěle rozchytal brankář Ilja Bryzgalov. Byl to on, kdo držel čisté konto Flyers, jimž tentokrát haprovala obrana. V prostřední třetině zneškodnil všech dvanáct střel soupeře a sledoval nemohoucnost svých spoluhráčů v poli. Poprvé ohrozili jeho protějšek Martina Brodeura až 98 sekund před sirénou. Vysvětlení za tým poražených našel Kimmo Timonen: "Když nám odejde bruslení, takhle to dopadne."