"Všeho do času," prohlásil Stephen Hendry, když zklamaně opouštěl sál divadla Crubicle v Sheffieldu. Rodák z Edinburghu kdysi oslnil svou brilantní a strojově přesnou hrou, kterou začal porážet zkušenější soupeře. V roce 1990 se coby jednadvacetiletý stal nejmladším mistrem světa všech dob. Teď už ale ze hry nemá radost. Prohrál ve čtvrtfinále mistrovství světa 2:13 se Stephenem Maguirem.
Ještě před několika dny tvrdil, že má na velké vítězství. Teď Hendry uvedl tři důvody, proč už se nebude snažit o poslední velký úspěch kariéry – celoroční nabitý kalendář jej již vyčerpává, nepodává výkony, jaké by od sebe očekával, a nebaví ho trénink. "Kdybych býval vyhrál, byl by to lepší způsob odchodu ze scény, ale rozhodnutí nezměním," dodal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



