Bekhendová střela Alexeje Ponikarovského ukončila v 18. minutě prvního prodloužení třetí zápas série play-off NHL mezi New Jersey a Philadelphií. Z Výhry 4:3 i z toho, že se Devils ujali vedení 2:1 na zápasy, se mohl začít radovat i Patrik Eliáš. Gólem a asistencí skvěle hájil i čest české kohorty, která tentokrát sekundovala ukrajinsko-ruské jízdě. Výrazný podíl na vítězství měl také Ilja Kovalčuk, druhá hvězda zápasu. První byl vyhlášen autor vítězné branky.

Dvě přihrávky si připsal také obránce Marek Židlický, zatímco krajané na straně hostů paběrkovali. Bod má na kontě Jaromír Jígr, jehož druhá asistence u úvodního gólu utkání z hokejky Braydena Schenna byla tím poslendím, čím oslavovaný útočník svému mužstvu přispěl. Podobně je na tom Jakub Voráček. Ani jeho asistence u gólu Matta Carlea ve druhé třetině nic neznamenala.