Šestou etapu závoda Giro d'Italia vyhrál Kolumbijec Miguel Ángel Rubiano.

Sedmadvacetiletý Rubiano dojel do cíle ve městě Porto Sant´Elpidio s náskokem 70 sekund před čtyřčlennou skupinkou, kterou vedl právě Malori. Peloton spurtoval s odstupem 1:51 a byli v něm i Češi Jan Bárta (31.) a Roman Kreuziger (51.).

Oba se opět o něco posunul v průběžném pořadí. Jeden z favoritů závodu Kreuziger je po dnešku sedmnáctý s odstupem 46 sekund, debutantovi Bártovi patří se ztrátou 1:05 osmatřicátá pozice.

Giro d´Italia: Spurt cyklistů před cílem skončil opět hromadným pádem - čtěte ZDE

Úřadující mistr Itálie v časovce Malori, jenž je po Navardauskasovi a Tayloru Phinneym třetím lídrem mladším 25 let na letošním Giru, vede o 15 sekund před Polákem Michalem Golasem. Třetí Kanaďan Ryder Hesjedal je o další dvě sekundy zpět.

Závod nedokončí bývalý mistr světa Thor Hushovd z Norska a další elitní spurtér Tyler Farrar z USA, kteří vzdali během dnešní etapy. V sobotu čeká jezdce první velké stoupání, před cílem v Rocca di Cambio pojedou do kopce 19 kilometrů.